نصب مدار HMI-1

مدارHMI-1چیست

درباره سابقه تولید و طراحی مدار

از سال 1380 تحقیقات بر روی قفل های کارتی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان توسط تیمی متخصص آغاز شد. این تحقیقات باعث شد که بتوانیم فایل مدارهایی را به چین سفارش بدهیم که نقشه مدار و سورس آن توسط متخصصین این مجموعه طراحی شده بود.. پس از عیب یابی در پروژه های مختلف به آخرین نسخه پایدار رسیدیم. این مدار درحال حاضر در ایران بصورت کامل طراحی و ساخته میشود و از سال 1394 تا کنون در ادارات و دانشگاه ها و بیمارستانها نصب شده و همچنان در حال کار میباشد.

برخی از امکانات مدار HMI-1 

 
این مدارها به سفارش چند مشتری به سیستم های آتش نشانی و دزد گیر و تلفن کننده ها و مکانیاب متصل شده و در پروژه های آی او تی IOT و نت آی او NetI/O و خانه هوشمند برای هتل و ادارات طراحی شد و به مشتری تحویل گردید ( ایتالیا هتلی بین راهی در اطراف پایتخت). این مدارها در سه مدل کلاینت ساید Client side و سرورساید Server side و ایستا stand alone طراحی شده است. از طریق تجهیزات لن LAN یا وای فای WIFI در درون شبکه های داخلی با سرور محلی و یا به صورت ارتباط با سرور های اینترنتی طراحی شده است(Server Side سرورساید). در سامانه هایی که از سرورهای داخلی هستند یک سرور کامپیوتری وجود دارد که درحال رفرش Refresh نمودن و پینگ Ping نمودن مدارها است و تمامی اطلاعات از طریق سرور به مدار ارسال و از طرف سرور از مدار درخواست میگردد. درصورتی که در مدل Client side کلاینتی طراحی بشود یک سرور که در هر نقطه از دنیا میتواند دنیا قرار داشته باشد که مجهز به یک وب سرویس جاوا Java web service است و آماده شنیدن Listen صدای مدارها بوده و از طرفی بر روی مدارها نیز دی اچ سی پی DHCP را که قبلا فعال شده که بصورت اتوماتیک تمامی تنظیم های مورد نیاز اتصال به اینترنت را با یکی از بسترهای گوشی همراه Mobile یا ای دی اس ال ADSL اینترنت خانگی یا اینترنت سازمانی، به شبکه Network international internet بین الملل متصل شده تا بتواند به سرور مشخص شده متصل و خدمت رسانی نماید. در مدارهایی که بدون شبکه و بصورت ایستا فعال شده اند مستقل از شبکه فعالیت خود را انجام میدهند.

در صورت تنظیم مدار در مد اکسس کنترل ACCESS CONTROL قرار داشته ، حتما از یکی از سیستم های کلاینت ساید یا سرور ساید را باید استفاده نمود وگرنه مدار از کار خواهد افتاد و اتوماتیک در حالت ایستا بر خواهد گشت.

وقتی کاربر User کارت Key card خود را به کارتخوان Reader نشان میدهد اطلاعات کارت Data on Card به سرور Access control Server ارسال میگردد , درصورت تایید صلاحیت کارت در سرور , پیام بازشدن به قفل ارسال خواهد شد.

درصورتی که مدار در وضعیت اکسس کنترل قرار داده نشود و بصورت ایستا قرار گرفته باشد، کارت ها فقط در درون حافظه مدار پردازش خواهند شد

نحوه انتقال اطلاعات بین مدار و سرور مرکزی
نصب مدار HMI-1

 

Visits: 20